Title Image

2023

Prijsuitreiking afgelopen 20 oktober

Op 20 oktober hebben we een leuke prijsuitreiking gehad met ruim vijftig aanwezigen.

 

De volgende prijzen werden uitgereikt:

De Line Honours prijs ging naar de Mare, die baan 5 voer. Daarmee won hij tevens een waardebon voor service en reparatie door Tim’s jachtservice uit Muiderzand.

De Serena won de Rookieprijs. In het algemeen klassement was hij maar liefst als tiende gefinisht en hij had baan 3 gevaren. Hij won daarmee ook een waardebon om zeilen te laten inspecteren en servicen bij North Sails.

De Black Magic Woman won de baanprijs van baan 1 en was 18e in het overall klassement geworden. Ook hij won daarmee een waardebon om zeilen te laten inspecteren en servicen bij North Sails.

De Gotcha 2 won de baanprijs van baan 4 en werd daarmee 34e in het overall klassement. Dat leverde hem tevens een waardebon van Dekker Watersport op twv 150,-.

De Goudvis werd 3e overall. Zoals de meesten had hij ook baan 5 gevaren. Dat leverde hem een waardebon van Dekker Watersport op t.w.v. Euro 100,-

De Hodspur werd tweede in het overall klassement en won daarmee tevens een waardebon van Dekker Watersport t.w.v. Euro 250,-

De XChange werd de overall winnaar op handicap, varende in baan 5. Hij won daarmee een waardebon van Modus Marine t.w.v. 500,-

 

Nieuwe sponsor – Compagnieshaven in Enkhuizen

Als nieuwe sponsor voor deelnemers van de 200 Myls ‘SOLO’ heeft zich de compagnieshaven op het laatste moment aangediend. Het was een sponsor voor deelnemers die tijdens het evenement onder beperkte voorwaarden voor anker gingen of een ligplaats gebruikten in de Compagnieshaven. Daar werd gretig gebruik van gemaakt! Welkom aan deze nieuwe sponsor! Volgend jaar weer?

Logo

Voorlopige uitslag bekend

De voorlopige uitslag is vastgesteld en zijn te vinden via deze link. Kijk daar goed naar en mocht je van mening zijn dat er iets niet klopt, dan horen we graag van je. Je kunt ons dan bijvoorbeeld via de contactpagina een berichtje sturen. Doe dat wel uiterlijk 8 oktober. Vragen en opmerkingen na 8 oktober worden in principe niet meer meegenomen in de overwegingen voor het vaststellen van de definitieve uitslag.

Het goed invullen van het logboek is een vanouds belangrijk onderdeel van het evenement. Er is al heel veel van de administratieve lasten weggenomen doordat je geen foto bij de boei hoeft te maken, dat je je zeilvoering en de weersomstandigheden bij het ronden van de boei niet hoeft te beschrijven en dankzij de tracking wordt de rest van het logboek voor je voorbereid. Je hoeft ons ook niet meer voor te rekenen hoeveel je gerust hebt, want dat bleek voor enkelen een niet op te lossen raadsel. Wat nu rest is een zeer beperkte set data invoeren en checken. Je kunt daarbij de boeipassages checken tegen de data van de tracker en enkele andere basisfouten wordt je door het systeem op gewezen. Maar de verantwoordelijkheid van de kwaliteit van het logboek en het goed inleveren van je logboek liggen nog steeds bij de deelnemer. Als je bijvoorbeeld de passagetijden van de boei verkeerd registreert en noteert, dan staan daar strafpunten tegenover.

Update laatste dag

De meeste deelnemers kwamen op de laatste dag over de finish.
Afgelopen nacht was het druk in de Blocq van Kuffeler, waar nog de laatste rust- e/o ankerperiode werd gedaan.

Eenmaal in de Bataviahaven gingen nog even de zeilen omhoog om te drogen.
Waarna onder het genot van een lekker zonnetje en een kopje koffie/thee, zoals altijd erg gezellig was.

50 deelnemers zijn gefinisht, maar helaas hebben 3 deelnemers niet op tijd de Sport-I kunnen halen.

Overall gezien was het een editie waar de wind alles deed, behalve wat was voorspeld.
Ook hebben veel deelnemers last van spierpijn door de vele zeilwissels en het trimmen en (met de hand) sturen.

Update van dag 3

Vandaag begon de dag met veel wind (soms zelfs meer dan voorspeld), maar gelukkig nam de wind in de loop van de tweede helft van de middag wat af.
Afhankelijk van waar de deelnemer zeilde kon de zonnebril op of moest het zeilpak aan. Terwijl we in de Bataviahaven in zon zaten, plensde het bij de sport-A.

Er zitten momenteel nog 59 deelnemers in de wedstrijd.

Update van dag 2

Over het weer van vandaag kunnen we heel kort zijn: NAT!

Doordat er ook nog (heel) weinig wind was (hoe anders dan gisteren) was het niet een goede zeildag. Er zullen vandaag niet veel mijlen gezeild zijn.

We zagen veel zeilers de windstilte gebruiken voor het verplichte ankeren.

Door de vele regen en weinige wind was de lol er voor een aantal deelnemers af, waardoor ze hebben besloten om te stoppen.
Een enkeling heeft helaas moeten opgeven i.v.m. materiele schade of technische problemen.

Er zitten momenteel nog 67 deelnemers in de wedstrijd.

Update van dag 1


Er zijn 80 boten gestart vandaag.
We zagen een duidelijke verdeling van de starters in 2 groepen. De eerste groep ging vroeg in de ochtend van start en de tweede groep heeft eerst 7 uur rust genomen.

Baan 5 is veruit de populairste baan.
Tot nu toe hebben 2 deelnemers baan 1 opgegeven en 5 deelnemers hebben gekozen voor baan 3.

Logboeken

De deelnemerslijst is ‘bevroren’ en daarmee zijn de startnummers te vinden in de deelnemerslijst.

Vanaf 6 september kun je met je startnummer logboeken genereren en opvragen. Volg daartoe de instructies zoals die in de wedstrijdbepaling beschreven staan. Je mag logboeken opvragen voor meerdere banen, zodat je die kunt bestuderen en beschikbaar hebt voor als je je baankeuze gemaakt hebt.

Vergeet niet volgende de instructies in de wedstrijdbepalingen je baankeuze kenbaar te maken!

Wedstrijdbanen 2023

De banen voor 2023 zijn nu te zien via deze link en vanaf de homepage onder ‘Wedstrijdinformatie/banen’. Dat wordt leuk puzzelen, vooral in combinatie met het weer rond die tijd. Het zou zo maar eens heel gezellig kunnen worden in Den Helder en Vlieland…

Zoals in de wedstrijdbepalingen te lezen is, gelden voor alleen banen op zoet water nét mildere veiligheidseisen dan op banen met een vleugje – of meer – zout. We hanteren veiligheidseisen zoals beschereven in de wedstrijdbepalingen en die door WorldSailing zijn vastgesteld op hun pagina ‘Offshore Special Regulations’. Die eisen elk jaar worden herzien op basis van ervaringen met zeilevenementen wereldwijd. Er zijn dus geen aanvullende eisen om bij dit feestje aan te haken.

Andere zeebanen

Het bestuur werkt aan een set nieuwe zeebanen. De alom bekende baan 1, die uit IJmuiden vertrok en via Den Helder en het Wad naar Kornwerderzand voerde, was in bepaalde omstandigheden te gunstig. Om het toch een baan te maken waar je ook je best moet blijven doen en er een leukere baan van te maken, is die baan veranderd. Baan 2, ‘Rondje Wadden’ en baan 3, ‘Rondje Wadden tegen de klok in’, werden erg weinig gebruikt en worden vervangen voor een minder complexe zeebaan over het Wad. Check regelmatig de website en onze FB!